LG 32" - 32LQ63006LA
LG HD-TV är en enklare TV i mindre format som ändå ger dig en fantastisk bild. Den avancerade AI-processorn optimerar ljud och bild automatiskt, och webOS ger dig tillgång till obegränsad underhållning.
Rikare färger i HD
LG:s TV visar ditt favoritinnehåll med rikare färger, vilket gör att det känns mer levande och naturligt.
a5 Gen 5 AI Processor - Liva upp din tittarupplevelse
a5 Gen5 AI Processor förbättrar bilden för att ge dig en inlevelsefull upplevelse.
AI Brightness Control
AI Brightness Control justerar automatiskt skärmens ljusstyrka för att matcha ljuset i omgivningen, vilket anpassar bilden till rummet du befinner dig i.
ThinQ AI - Smartare än du kan föreställa dig
Med röststyrning och anpassat innehåll gör ThinQ AI att LG:s Full HD TV kan ge en smartare upplevelse.
Min profil
Logga in på ditt konto och ta del av rekommenderat innehåll bara för dig.
Sport Alert
Håll koll på dina favoritmatcher! Med Sport Alert kan du få påminnelser och liveuppdateringar om dina matcher, lag och turneringar.
HDR10 Pro
Med HDR10 Pro justeras ljusstyrkan för att förbättra färg och tydlighet i alla bilder, så att innehållet blir ännu mer realistiskt.
FILMMAKER MODE™
Njut av filmer så som regissören avsåg, utan förändringar från bildbehandling, rörelsehantering eller bildinställningar.
Tillgång till dina favoriter
Anslut till de OTT-mediatjänster du prenumererar på och följ dina program.
Cloud Gaming
Få utökad tillgång till dina favoritspel med Cloud Gaming-kompatibilitet via Google Stadia och GeForce NOW.
Game Dashboard & Optimizer
Hitta alla inställningar du behöver på ett och samma ställe för optimal gaming. Game Dashboard låter dig snabbt ändra spelinställningarna.
HGiG
LG samarbetar med några av de största namnen inom spelbranschen, så att du kan ta del av de senaste HDR-spelen och uppslukas av spelupplevelsen.
Klimatsmartare förpackning
Förpackningarna för LG:s FHD TV:s har gjorts om och består nu av återvinningsbar kartong med endast en tryckfärg.
| Wifiprotokoll: | 802.11ac |
| Plattform: | Apple HomeKit |
| Videoformat som stods: | HEVC, VP9, AV1 |
| Import produktserie: | LQ6300 Series |
| Hdrforberedd: | Ja |
| Anslutningsmöjligheter: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Import energiklasssdr: | F |
| Import Djup: | 180 |
| Iss internet streaming services: | Home Dashboard, Sportmeddelande |
| Ytterligare funktioner: | Down-firing Speaker, apt-X-teknik, Simultaneous Audio, LG Sound Sync, Enhanced Audio Return Channel (eARC), AI-ljud, Bluetooth-surround klar, Clear Voice Pro-teknik, SoundBar-lägeskontroll |
| Bluetoothversion: | Bluetooth 5.0 |
| Hdrteknologi: | Aktiv HDR, HDR 10 Pro |
| Import Farg Lev: | Svart |
| Videogranssnitt: | HDMI |
| Natdel: | Nätaggregat |
| Videoprocessor: | ?9 Gen 5 AI |
| Anslut och dela innehåll: | Skärmdelning, Ljuddelning |
| Usbport: | Ja |
| Digialt ljudformat: | Dolby Digital output |
| Elektronisk programguide: | 8 dagars EPG |
| Lcdteknik for bakgrundsbelysning: | Direct LED |
| Kompatibel med internet of things iot: | Ja |
| Texttvminne: | 2000 sidor |
| Import skärmupplösning(px): | 1920 x 1080 |
| Operativsystem: | webOS 22 |
| Hdtvmottagare: | Ja |
| Stromkonsumtionsstall med: | 0.5 Watt |
| Sprak far bildskarmsmeny: | Multilingual |
| Visningsformat: | 1080p |
| Årsmodell: | 2022 |
| Hdmiportskvantitet: | 2 ports |
| Diagonalklass: | 32" |
| Batteri ingår : | Ja |
| Import Vikt: | 4.70 |
| Import upplösningvertikal: | 1080 |
| Design stall: | Bordsmodell |
| Typ: | Fjärrkontroll |
| Ljudformat som stods: | MP3, WMA, PCM, AC3, AAC, HE-AAC, E-AC3, MP2 |
| Typ av produkt: | LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - Smart TV |
| Energiklass hdr: | Klass G |
| Texttv: | Ja |
| Lagen: | Spelläge, ekoläge, Fotbollsläge, Biografläge, Standard mode, Levande läge, Autolågt latensläge (ALLM), Filmskaparläge, HGIG-läge |
| Tvmottagaravkanning: | Ja |
| Import eprelid: | 1079430 |
| Import energianvändningpålägehdr: | 40.00 |
| Import skärmtyp: | LED-bakgrundsbelyst LCD-TV |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Digital tvmottagare: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Inspanning: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Import upplösninghorisontell: | 1920 |
| Import bildskärmsdiagonalcm: | 80.00 |
| Hdrformat: | HLG10 |
| Television typ: | LED |
| Antal batterier som medföljer: | 2 |
| Batteriets formfaktor: | AAA type |
| Egenskaper: | Förberedd för LG Magic Motion-fjärrkontroll, L-Con-kontroll |
| Uteffekt total: | 10 Watt |
| Import smart-tvplattform: | LG ThinQ AI |
| Intelligent assistent: | Alexa inbyggd (inte tillgängligt för vissa språk och länder) |
| Import energieffektivitetsklasshdra-g: | G |
| Rampris och forhojningsteknologi: | 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Import energianvändningpålägesdr: | 27.00 |
| Import modell: | 32LQ63006LA |
| Villkorsstyrd atkomst: | Common Interface Plus-slot(CI+) |
| Antal USB-portar: | 1 |
| Funktioner: | Webbläsning, Internet-videouppspelning |
| Stromforbrukning hdr palage: | 40 kWh/1 000 h |
| Serie: | LQ6300 Series |
| Stromforbrukning for sdr palage: | 27 kWh/1 000 h |
| Import Höjd: | 464 |
| Import upplösning: | 1920 x 1080 |
| Stall: | Inkluderad |
| Bildforbattringar: | Accessibility High contrast, Upplösningsuppskalning, Dynamic Tone Mapping, Speloptimering |
| Energiklass: | Klass F |
| Import Bredd: | 736 |
| Operating system: | webOS 22 |
| Anslutningstyp: | HDMI - bak | HDMI - sida | USB - sida | LAN | Digital ljudutgång (optisk) |
| Upplosning: | 1920 x 1080 |
| Import bildskärmsdiagonaltum: | 32.00 |
| Sensorer: | Illuminance grönsensor |
| Hogtalarsystem: | 2 kanaler |
