ZenDrive U8M ultraslank ekstern DVD-stasjon og brenner
Zen-inspirert, ultratynn design
ASUS ZenDrive U8M har kraftig funksjonalitet i sin robuste, ultratynne 13,9 mm-ramme. Med den vakre, Zen-inspirerte konsentriske sirkelestetikken kombinerer den sømløst fantastisk design, solid konstruksjon og sofistikert stil.
Perfekt følgesvenn for ASUS ZenBook eller andre bærbare datamaskiner av siste generasjon
USB-C er en funksjon i praktisk talt alle nye bærbare datamaskiner, inkludert alle nye ASUS ZenBook-modeller – så ASUS ZenDrive U8M er klar til å kobles til umiddelbart. Den smarte lille kontakten gjør det mulig å koble til i hvilken som helst retning, så bare koble til U8M via USB-C for å legge til umiddelbar multimediaavspilling eller sikkerhetskopieringsfunksjoner til din Windows- eller Mac-datamaskin.
Lagre dine dyrebare bilder, videoer og data i generasjoner
ASUS ZenDrive U8M støtter M-DISC, en lagringsløsning av arkivkvalitet designet for å hjelpe brukere med å beskytte sine dyrebare digitale minner – som familiebilder og hjemmevideoer. Sammenlignet med harddisker, flash-enheter og andre skrivbare medier, som har en lagringslevetid på omtrent 8 år, brenner M-DISC-teknologien innspilte data inn i et patentert steinlignende lag som tåler ekstreme forhold, slik at du kan lagre dine livslange minner og viktige data i 1 000 år eller mer. ASUS ZenDrive U8M tilbyr en omfattende og brukervennlig sikkerhetskopieringsløsning for Windows. Alt du trenger for å beskytte dine verdifulle data er inkludert, noe som gir deg fullstendig trygghet.
| Farge: | Sølv |
| Import Høyde: | 14 |
| Vekt på emballasjen: | 426 g |
| Emballasjens bredde: | 21,8 cm |
| Enhetstype: | DVD±RW-enhet (±R DL) – ekstern |
| Medfølgende kabler: | 1 x mini-USB til USB-C-kabel |
| Grensesnitt: | 1 x mini-USB 2.0 |
| Dybde: | 13,55 cm |
| Bredde: | 14,25 cm |
| Skrivehastighet: | 24x (CD) / 8x (DVD±R) / 6x (DVD±R DL) |
| Vekt: | 235 g |
| Innlesningsdybde: | 136 |
| Innføringsbredde: | 143 |
| Skrivehastighet: | 24x (CD) / 8x (DVD) |
| Importvekt: | 0,24 |
| Type: | DVD±RW (±R DL) |
| Emballasjens høyde: | 4,8 cm |
| Emballasjens dybde: | 20 cm |
| Høyde: | 1,39 cm |
| Medfølgende programvare: | NERO BackItUp |
| Import av fargeprofil: | Sølv |
| Støttede medietyper: | CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD-R DL, M-DISC DVD+R |
| Skrivehastighet: | 24x (CD) / 6x (DVD-RW) / 8x (DVD+RW) |
| Krav til operativsystem: | Apple MacOS X 10.6, Windows 8 / 8.1 / 10 |
