Lenovo 14" - Yoga Slim 7 Copilot+ PC
Lenovo 14" - Yoga Slim 7 är en ultralätt bärbar dator som kombinerar elegant design med imponerande prestanda. Med OLED-skärm, Intel Core Ultra 7-processor, 32 GB RAM och 1 TB SSD är den perfekt för både arbete och underhållning.
Elegant kraftpaket i tunn kostym
Lenovo Yoga Slim 7 är en bärbar dator som kombinerar hög prestanda med en ultratunn design. Med sin stilrena aluminiumdesign och en vikt på drygt ett kilo är den perfekt för dig som pendlar, reser eller arbetar hemifrån. Diskret, lätt och kraftfull – en laptop byggd för ett liv i rörelse.
Skärm som lyfter allt du gör
Upplev en skärm som tar färgåtergivning till nästa nivå. Den 14 tum stora OLED-panelen bjuder på djup svärta, levande kontraster och verklighetstrogna nyanser. Med extra högt format (16:10) får du mer yta att arbeta på – perfekt för kreativa uppgifter, studier och multitasking.
OLED-skärm som lyfter varje detalj
Den 14 tum stora OLED-skärmen med 16:10-format ger dig mer arbetsyta och en visuell upplevelse utöver det vanliga. Djup svärta, levande färger och hög kontrast gör den idealisk för både kreativt arbete och underhållning – oavsett ljusförhållanden.
Imponerande prestanda i ett kompakt format
Inuti döljer sig en modern Intel Core Ultra 7-processor, som tillsammans med hela 32 GB RAM och 1 TB SSD-lagring levererar en blixtsnabb respons och smidig multitasking. Med Yoga Slim 7 kan du hantera tunga filer, jobba i flera appar samtidigt och redigera videos – utan ansträngning.
Ljud och säkerhet i toppklass
Med fyra kraftfulla högtalare får du ett fylligt ljud – perfekt för både videosamtal och underhållning. Du loggar in snabbt och enkelt utan lösenord med infraröd kamera för ansiktsigenkänning. För extra säkerhet och kontroll över din integritet är webbkameran utrustad med en fysisk sekretesslucka.
Anslutningar för en flexibel vardag
Yoga Slim 7 har allt du behöver trots sin slimmade design. Dubbla USB-C portar med laddning och bildöverföring, HDMI, USB-A, kortläsare och hörlursuttag – Yoga Slim 7 har ett imponerande utbud av anslutningar trots sin smidiga design. Du är alltid redo att koppla upp dig oavsett var du befinner dig.
| Lokalisering: | Språk: engelska, Nordiska / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Cache: | 12 MB |
| Sakerhet: | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Effektiva karnor: | 4 |
| Återvunnet innehåll i förpackningen : | Plastfri |
| Vikt: | 1.19 kg |
| Import Djup: | 219 |
| Import uppdateringsfrekvens: | 60 |
| Kortid: | Upp till 34h |
| Ladmaterial: | Aluminium (överdel), aluminium (nederdel) |
| Ljusstyrka for bild: | 600 cd/m² |
| Neural processor unit npu: | Intel AI Boost |
| Grafikprocessor: | Intel Arc Graphics 140V - upp till 64 TOPS |
| Medfoljande programvara: | Microsoft Office (Prov), Lenovo AI Now |
| Import Farg Lev: | Grå |
| Total cfenhet standardavvikelse kg co2e: | 30 |
| Hastighet: | 4267 MHz |
| Plattformsteknik: | Intel Evo |
| Bakgrundsbelyst tangentbord : | Ja |
| Kapacitet: | 70 Wh |
| Horisontell visningsvinkel: | +85 / -85 |
| Ytfinish: | Aluminum anodizing stamping with sandblasting |
| Service och support: | Grundgaranti - 2 år - hämtning och retur ¦ Grundgaranti - batteri - 1 år ¦ Utökad garanti - 2 år - på platsen - svarstid: nästa arbetsdag |
| Standarder som foljs: | HD Audio, Dolby Atmos, SoundWire |
| Tradlos: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Färg: | Luna gray |
| Max turbohastighet: | 4.8 GHz |
| Import skärmupplösning(px): | 1920 x 1200 |
| Operativsystem: | Windows 11 Home - Danska / engelska / finska / norska / svenska |
| Import grafikkortsmodell: | Intel Arc Graphics 140V |
| Antal kärnor: | 8-core |
| Dimensioner bxdxh: | 31.2 cm x 22.13 cm x 1.39 cm |
| Import typavskärm: | OLED |
| Tangentbordslayout: | Nordic |
| Import Vikt: | 1.19 |
| Tradlos styrenhet: | M.2 Card |
| Typ: | Tangentbord, pekplatta |
| Typ av produkt: | Notebook |
| Koldioxidavtryck: | 170 kg koldioxidutsläpp |
| Stod for sparsamhet: | Ja |
| Copilot pc: | Ja |
| Import spec prosessor: | Intel |
| Import bakgrundsbelysttangentbord: | Ja |
| Integrerade alternativ: | Hallsensor |
| Vertikal visningsvinkel: | +85 / -85 |
| Min temperatur vid drift: | 5 °C |
| Stod for windows studioeffekter: | Ja |
| Nominell hastighet: | 4267 MHz |
| Bildkvot: | 16:10 |
| Kameraegenskaper: | IR-kamera, Windows Hello, fast fokus, e-kameraslutare, Ultraljudsdetektering av människor |
| Kodek: | CS42L43 |
| Egenskaper: | Multi-touch-styrplatta, knapplös pekplatta, precisionspekplatta, pekplatta i glas, knapp för andrepilot |
| Batteridriftstid: | Lokal video (1080p) uppspelningstid (150 nits): upp till 34 timmar |
| Max antal skarmar som stods: | 2 externa skärm |
| Huvudlager: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) |
| Kombinerade tjanster: | 2 års Lenovo Premium Care |
| Total processorprestanda upp till tops: | 115 TOPS |
| Ljudfunktioner: | Utdata: Smart Amplifier (AMP) |
| Import laddareingår1: | Ja |
| Paiaversion: | 1.4.3 |
| Teknik: | Litiumpolymer |
| Ljud: | Två diskanthögtalare, två woofers, kvadratmikrofon / 3D-array |
| Funktioner: | Integrerad minnesstyrenhet |
| Import usbpowerdelivery1: | Ja |
| Import skärmstorlek: | 14.00 |
| Max temperatur vid drift: | 35 °C |
| Vert synkr frekv vid max uppl: | 60 Hz |
| Gränssnittsdetaljer: | USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI (stöd för 4K) ¦ Telefon/mikrofonkombinationsjack |
| AI-programvarustruktur som stöds av NPU: | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Luftfuktighet vid drift: | 8 - 95% |
| Import Höjd: | 14 |
| Bredskarm: | Ja |
| Prestandakarnor: | 4 |
| Utmatning: | 65 Watt |
| Npuprestanda upp till tops: | 47 TOPS |
| Import ram-minne-installeradstorlek: | 32 |
| Import processor-familj: | Core Ultra 7 |
| Minneskortslasare: | Ja (microSD) |
| Import effektlevererad: | 65 |
| Import Bredd: | 312 |
| Kamera: | Ja |
| Upplosning: | 5 Megapixel |
| Epeatkompatibel: | EPEAT Gold |
| Inmatning: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Import spec operativsystem: | Windows 11 Home |
| Egenskaper for videosystem: | DirectX 12.2 |
| Import lagringsutrymme: | 1 |
| Fargskala: | 100% DCI-P3 |
| Energy starcertifierad: | Ja |
| Inkluderade tillbehör: | Smal väggmonterad USB-C-nätadapter |
